Logo Katolickie Przedszkole w Lęborku

2021/2022

1807, 2022
Zakończenie roku :)

Zakończenie roku :)

Czyżby to już? Tak szybko? Ani się obejrzeliśmy, a PIERWSZY ROK naszego przedszkola już za nami!

0606, 2022
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

W miesiąc czerwiec wkroczyliśmy niezwykle radośnie! Świętowanie DNIA DZIECKA połączyliśmy z DNIEM OTWARTYM w naszym przedszkolu. Spotkanie z rodzicami było świetną okazją do zapoznania i rozmów z naszą kadrą i dyrekcją. Zainteresowani placówką goście oglądali miejsca, w których na codzień bawią się i uczą najmłodsi.

0103, 2022
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Czas karnawału pożegnaliśmy w naszym przedszkolu uroczystym balem. Dzieci były zachwycone pomysłami na zabawę, które wymyślał Pan Animator - gość specjalny radosnego balu.

1802, 2022
Czasowe zawieszenie zajęć

Czasowe zawieszenie zajęć

Zarządzenie Nr 2/2022 Dyrektora Katolickiego Przedszkola im. Aniołów Stróżów w Lęborku z dnia 18.02.2022 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Katolickim Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Lęborku ze względu na sytuację epidemiologiczną

1912, 2021
Adwentowe aktywności

Adwentowe aktywności

Nastrój przedświąteczny zapanował w naszym przedszkolu na dobre. Cudownie, że adwent jeszcze trwa, bo pomysłów na zabawę mamy tyle, że mikołajowy worek nie zdołałby ich pomieścić!

0712, 2021
Był u nas Święty Mikołaj!

Był u nas Święty Mikołaj!

Nasz niezwykły Gość, w dzień swoich imienin zamiast odpoczynku i świętowania w zaciszu, wybrał się w dłuuugą podróż, pełną spotkań z wytęsknionymi dziećmi. Czekaliśmy na Niego niecierpliwie. I nie czuliśmy się zawiedzeni... Kochany Święty Mikołaj, mimo pracowitej nocy, postanowił odwiedzić nasze przedszkole.

2511, 2021
Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia

25 listopada obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Na wiadomość o tym święcie, dzieci zareagowały z wielką radością. Każdy przyniósł swojego pluszowego przyjaciela i miał okazję zapoznać go z innymi misiami i przedszkolakami.

2110, 2021
Niby kulinaria

Niby kulinaria

Zabawa z użyciem ryżu to świetny sposób na rozwijanie zmysłów dotyku, smaku, węchu i wzroku. Ich wyostrzanie ćwiczymy poprzez: przesypywanie, ugniatanie, zmianę faktury oraz koloru. Do naszych eksperymentów wykorzystaliśmy ugotowany ryż.

2110, 2021
Spacer z gołębiami

Spacer z gołębiami

Każdy możliwy kontakt z przyrodą uwrażliwia nas na jej piękno. Karmienie gołębi to jeden z pomysłów oswojenia dzieci ze świadomością, że my - ludzie, to niejedyni mieszkańcy naszej planety.

2110, 2021
Na dwór po słońce

Na dwór po słońce

Plac zabaw to miejsce radosnych okrzyków, szalonych pomysłów i roześmianych twarzy. Jak często go odwiedzamy? Codziennie! Pogoda nam dopisuje, a jeśli nawet zdarzy się deszczowy dzień, to przepędzamy chmury i słońce wychodzi!

2110, 2021
Kolorujemy i upiększamy

Kolorujemy i upiększamy

Kolorowanie kredkami uczy precyzji i skupienia. To również dobry trening przed nauką pisania. Ćwiczymy umiejętność kolorowania, bo efekty w postaci barwnych obrazków pięknie ozdobią ściany naszego przedszkola.

2110, 2021
Nieskrępowana twórczość

Nieskrępowana twórczość

Malowanie palcami oprócz ubocznego efektu brudzenia małych rączek jest niezmiernie ciekawym doświadczeniem. Gdy dzieci praktykują tę aktywność mają szansę na odczucie ogromnej swobody tworzenia i uwolnienia nagromadzonych napięć.

2110, 2021
Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę

Puzzle, układanki, zabawa w dopasowanie obrazków...Dzieci uwielbiają wysilać swoją pamięć, gdy zabawa dotyczy ich ulubionych superbohaterów. Dobrze radzą sobie również gdy mają rozpoznać i nazwać wcześniej zaobserwowane elementy przyrody.

2010, 2021
Olek i Ada wśród przyjaciół

Olek i Ada wśród przyjaciół

Prezentowany program odpowiada założeniom nowej podstawie programowej oraz wytycznym ustawowym, w myśl którym program powinien być dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci, a jednocześnie treści wychowania przedszkolnego mogą wykraczać poza zakres treści ustalonych w podstawie.

1910, 2021
SpecAgent od spraw wszelakich

SpecAgent od spraw wszelakich

Rano, wieczór, we dnie, w nocy… Aktywny 24 godziny na dobę. W pełni zaangażowany i w nieustannej czujności, by udzielić pomocy swojemu podopiecznemu. Stylem działania przypomina nieustraszonych ziemskich bohaterów, jednak wszystko czyni o wiele bardziej skutecznie, mając na uwadze jeden cel — dobro człowieka, jakim jest ZBAWIENIE.

Przejdź do góry strony